5 tanich sposobów, aby Twój pokój wyglądał na kosztowny

Czy nam się to podoba, czy nie, wszyscy musimy żyć z ograniczonym budżetem. Płacenie za najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak czynsz lub kredyt hipoteczny, jedzenie, odzież i transport, pozostawia u większości z nas na rachunkach bankowych niewiele środków, które możemy przeznaczyć na drogie meble i nowatorski wystrój pokoi. Na szczęście nie musisz angażować dużych pieniędzy, aby Twoi goście myśleli, że jesteś wielkim graczem.

Każdy chce mieszkać w eleganckich przestrzeniach, więc pomyśleliśmy, że warto byłoby pokazać, jak zmienić nawet najskromniejszy pokój w kosztownie wyglądającą przestrzeń. Powiemy Ci, dlaczego winyl nadaje się nie tylko do kolekcji płyt Twojego starego człowieka i jak dodać odrobinę szyku do podkładki, używając tylko odkurzacza i gąbki.
Złoto może być prawdziwym kolorem pieniędzy , ale jeśli naprawdę chcesz pokazać swoje miejsce w klasie, będziesz musiał zrezygnować ze złotych odcieni. Pokoje wypełnione pozłacanymi przedmiotami są, no cóż, tandetne.
Zamiast złota użyj srebra. Srebro wyróżnia się bez wyglądania na tanie lub przesadzone. Chrom, szczotkowany nikiel lub metaliczna szarość to kolory, które są eleganckie, eleganckie i znacznie łatwiejsze dla oczu niż złoto. Wielokrotne złocone ramki są zwykle brzydkie, ale trio lub mała grupa posrebrzanych obrazów w różnych rozmiarach jest wyrafinowana.

Idź na winyl

Spójrzmy prawdzie w oczy, dywany są obrzydliwe. Zatrzymują i zatrzymują brud, pochłaniają zapachy i mogą być łatwo poplamione. Z drugiej strony podłogi winylowe (panele) są eleganckie, łatwe w czyszczeniu i, co najważniejsze, tanie. Możesz też pożegnać się z przytłumionymi kremami, szarościami i brązami, które zdają się składać na koło kolorów dywanu. Podłogi winylowe są dostępne w praktycznie każdym kolorze i wzorze, jakie można sobie wyobrazić, a nawet mogą imitować inne droższe materiały, takie jak drewno liściaste, płytki lub marmur. Wszechstronność winylu ułatwia pozbycie się wszystkich dywanów w domu, zachowując niepowtarzalny styl chi-chi dla każdego pomieszczenia.
Zapomnij o metalach szlachetnych, kolorze ścian i materiałach podłogowych – jeśli naprawdę chcesz zmienić wyblakłą przestrzeń w kosztownie wyglądający pokój, użyj świeżych kwiatów. W świeżo ściętych kwiatach jest coś, co ożywia pomieszczenie w sposób, w jaki nie może tego zrobić żaden inny rodzaj dekoracji lub plastikowych roślin. Świeże kwiaty dodają ciepła i osobowości każdemu otoczeniu, a nawet poprawiają zapach powietrza (co naszym zdaniem znacząco podnosi wartość każdej przestrzeni).
Świeże kwiaty ułatwiają również zmianę wyglądu lub motywu pomieszczenia, niezależnie od jego wystroju. Możesz dodać sezonowego kopa do dowolnej przestrzeni poprzez bukiet wiosennych, jesiennych lub zimowych kwiatów i możesz zwrócić uwagę na określony obszar lub mebel, umieszczając kilka pąków na nim lub w jego pobliżu. Zmieniaj kwiaty mniej więcej co tydzień, aby uzyskać świeże, eleganckie otoczenie, które sprawi, że nawet najczęstsi goście będą zaskoczeni

Użyj koloru białego

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego praktycznie wszystkie modele domów i mieszkań zawierają tylko pokoje o białych ścianach? Odpowiedź jest prosta: biel jest czysta, otwarta, orzeźwiająca – i pasuje do wszystkiego. Użyj kilku białych mebli, aby zwrócić uwagę na kolorowe elementy, które chcesz zaakcentować, takie jak ukochany niebieski chiński wazon. Jeśli chcesz, aby goście skupili się na eleganckim otoczeniu, pomaluj pokój na biało, aby zwrócić uwagę na elementy wystroju pomieszczenia. Po prostu upewnij się, że wszystkie białe przedmioty, meble i akcesoria są czyste. Kurz i brud nie są cechami bogactwa.
Może się to wydawać oczywiste, ale zdziwiłbyś się, jak nawet najbardziej elegancko wyglądające pokoje mogą wyglądać tanio przez niepotrzebny bałagan. Usuń wszystkie nieoprawione plakaty i schowaj wszystkie piloty i kontrolery gier wideo w szufladzie lub koszu. Organizuj i układaj wszystkie czasopisma, a jeśli zajmują zbyt dużo miejsca, wrzucić je do pojemnika z makulaturą. Często odkurzaj, myj lub odkurzaj, aby pomieszczenie pozostało czyste i uporządkowane.